Serwis

Serwis

Instalując klimatyzację w domu, mieszkaniu lub biurze należy pamiętać o konieczności regularnego wykonywania przeglądów okresowych. Jest to bardzo ważne ze względu na zdrowie nasze, naszej rodziny czy współpracowników. Wykonywanie regularnych przeglądów okresowych (optymalnie co 6 miesięcy od uruchomienia urządzenia, minimalnie raz na 12 miesięcy) gwarantuje, że klimatyzator nie będzie siedliskiem grzybów, bakterii oraz wirusów. Gdy z urządzenia wydobywa się nieprzyjemny zapach, jest to ostatni gwizdek, aby wykonać przegląd okresowy. 

Regularne wykonywanie przeglądów okresowych to także wymóg producentów urządzeń, aby zachować gwarancję. Podczas przeglądu nasi serwisanci nie tylko czyszczą urządzenie (parownik oraz skraplacz), lecz także:

  • kontrolują poziom czynnika chłodzącego (sprawdzenie parametrów pracy sprężarki),
  • sprawdzają stan instalacji elektrycznej (jakość połączeń elektrycznych, stan izolacji),
  • oceniają stan otuliny rur miedzianych (otulina jest przysmakiem niektórych ptaków oraz budulcem gniazd),
  • kontrolują stan instalacji odprowadzania skroplin (ta czynność zabezpiecza przed niespodziewanym wyciekiem kondensatu na ścianę) 
  • sprawdzają jakość wibroizolacji (dobrej jakości wibroizolacja gwarantuje cichą pracę jednostki zewnętrznej).

Naszym serwisem dowodzi Rafał Marcinczak, który tworzy zgrany duet z Krzysztofem Warzyniakiem.

Jeśli chcesz umówić okresowy przegląd klimatyzacji, zgłosić usterkę urządzenia, które montowaliśmy, panowie czekają na kontakt w godzinach 8:00-16:00.

570 007 002
serwis@ogrzej-chlodniej.pl